OBLASTNÍ PEDAGOGICKO-PSYCHOLOGICKÁ PORADNA VYŠKOV
příspěvková organizace 

 přepnout jazyk - angličtina

Aktuální články pracoviště Boskovice

29 čvn

Pohyb v jakékoliv formě hraje v našem životě velkou, nezastupitelnou a významnou roli. Je třeba zdůraznit, že pohyb bychom měli zařazovat v každé životní etapě. Udržuje naše tělo v kondici, svaly v jejich správné funkci. Nečinností naše tělo chátrá a poškozuje se.

29 čvn

 

Vážení klienti,

Přesto, že se od 1.7.2020  uvolňují opatření v souvislosti s COVID 19, žádáme Vás o  respektování pravidel nastavených v prostorách OPPP.

Vzhledem k tomu, že se u nás střídají klienti z různých částí okresu i mimo okres, budeme i nadále požadovat v zájmu naší i vaší ochrany nošení roušek při vyšetření.

I nadále provádíme pečlivou desinfekci prostor, dodržování vzdáleností při čekání. Během vyšetření komunikujeme s vaším dítětem i s Vámi v kratší blízkosti než jsou doporučené 2 metry.

 

Děkujeme za pochopení

                                    Pracovníci OPPP, pracoviště  Boskovice

 

 

29 čvn

Konceptu Mindfulness (všímavosti) přinesl popularitu i vědecké uznání lékař a spisovatel John Kabat-Zinn díky svému léčebnému programu snižování stresu pomocí všímavosti (Stixrud & Johnson, 2019).  Základem programu je důsledný a systematický výcvik všímavosti,

07 kvě

Od 11. 5. 2020 všechna pracoviště Oblastní pedagogicko-psychologické poradny Vyškov, příspěvkové organizace obnovují provoz pro žadatele o poskytnutí poradenských služeb.

05 led

Zápisy do základních škol se v letoším školním roce konají bez návštěv dětí a rodičů ve škole. To ovšem nemění nic na tom, že rodiče stojí před rozhodnutím, zda je jejich dítě připravené k zahájení školní docházky.

28 lis

pro oblast Boskovicka i Blanenska  je paní Mgr. Olga Trmačová, která sídlí v prostorách OPPP  v Blansku, ale poskytuje služby i pro školy a školská zařízení oblasti Boskovicka. 

 
08 bře

Nikdy jsem úplně nepochopila, proč nemohou děti ve škole při počítání používat prsty. Proč je to špatně? Proč je třeba tento "zlozvyk" odbourat, odnaučit.

05 pro

V březnu 2018 jsem navštívila seminář Jak trénovat paměť, aby se nám lépe učilo. Načerpala jsem spoustu nových informací a byla bych ráda, kdyby si každý, kdo má zájem, mohl

28 lis

 Lateralita znamená přednostní užívání jednoho z párových orgánů tj. ruky, nohy, smyslových orgánů. Podle převahy užívaného orgánu určujeme praváctví, leváctví, nebo

07 lis

Pohledy na domácí práce se různí podle toho, čí očima se na tuto problematiku díváte. Je-li vám někde mezi devíti až sedmnácti lety, chytne vás při zmínce o domácích pracích asi amok.