OBLASTNÍ PEDAGOGICKO-PSYCHOLOGICKÁ PORADNA VYŠKOV, příspěvková organizace         

Aktuální články pracoviště Blansko

15 led

Žák s odlišným mateřským jazykem, žák - cizinec je pro českou školu již známým pojmem.

14 led

Zveme vás na setkání asistentů pedagoga na základních školách v regionu Blansko, které se koná ve středu 6.2.2019. ve 13,00 hod. v prostorách pracoviště Blansko, Nad Čertovkou 17. 

Program bude zaslán na jednotlivé školy.

14 led

Pracovníci PPP Blansko děkují všem učitelům škol v našem regionu, kteří se podíleli na zpracování  "Ankety pro pedagogy" tykájící se součinnosti se školou a společného vzdělávání žáků. Děkujeme za přínosné podněty k další spolupráci. S analýzou výsledků budou seznámeni pracovníci školních poradenských pracovišť základních škol na společném setkání v jarních měsících.

10 pro

Nadání je vrozené, ale velký vliv na něj má i okolí a jeho působení, čím dříve se podaří nadání rozpoznat a rozvíjet, tím lépe.

06 lis

Mezi předškoláky a školáky je řada dětí, které nerady malují, omalovávají, mají nepěkný rukopis, těžkopádné písmo, bolí je ruka při kreslení a psaní.

11 říj

Potíže ve čtení se mohou projevovat různým způsobem:

24 zář

K řešení početních úloh a příkladů je důležité mít vytvořeny početní představy, s kterými pak dále operujeme.

14 čen

Čekají nás dny volna, které mohou rodiče trávit se svými ratolestmi.

30 dub

Technika nás obklopuje ze všech stran.

23 bře

Většina rodičů již zcela jistě zažila situaci, kdy jim jejich syn či dcera s ledovým klidem položili otázku: „jak se rodí miminko“ a „jak jsem se dostalo mamince do bříška“, „jak jsem vlastně vzniklo?“